Українська асоціація відновлюваної енергетики, Європейсько-Українське Енергетичне Агентство та Українська Вітроенергетична Асоціація звернулися до прем'єр-міністра України, Міністра енергетики та голови НКРЕКП з проханням внести зміни в Наказ Міністерства енергетики України від 28.03.2022№140, якими скасувати підпункт 1.1.6 пункту 1.1 Наказу №140 (в частині спрямування коштів на ДП «НАЕК «Енергоатом» та НЕК «Укренерго») та зобов’язати ДП «Гарантований покупець» спрямувати всі кошті, що наявні на поточному рахунку та надходять від продажу електричної енергії, виробленої з ВДЕ, на розрахунки з виробниками ВДЕ.

Представники галузевих асоціацій зазначають, що попри надскладну ситуацію, що склалась у поточному часі вкраїні, підприємства сфери ВДЕ продовжують виконувати свої зобов’язання по сплаті всіх належних податків та обов’язкових платежів до державного та місцевих бюджетів, сплачують заробітну плату працівникам, фінансово підтримують Збройні сили України, забезпечують місцеві сили Територіальної Оборони. Акціонери та працівники ВДЕ підприємств беруть активну участь у волонтерських ініціативах в усіх регіонах України.

?«Однак, 28.03.2022 Міністерство енергетики України схвалило Наказ №140, яким зобов'язало ДП «Гарантований покупець» на період дії воєнного стану в Україні спрямовувати 2 кошти, що наявні на поточному рахунку та надходять від продажу електричної енергії, виробленої з ВДЕ, на розрахунки з виробниками з ВДЕ зокрема, на рівні 15% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік, — для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та 16% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік, — для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії вітру.

При цьому, виробники з ВДЕ, зокрема ті, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та з енергії вітру, об’єкти яких не були пошкоджені залишалися в роботі, протягом березня 2022 р. зазнали обмежень потужності з боку НЕК«Укренерго» до 50% від загального місячного відпуску, що також вплинуло на фінансовий стан таких об’єктів. Тобто виробники не відпустили до 50% планового обсягу електричної енергії, за які не отримають навіть 15-16% оплати відповідно до Наказу №140 від 28.03.2022.

Ми дуже сподіваємось на Ваше розуміння важливості утримання поточного потенціалу відновлюваної енергетики України для майбутнього та збереження довіри між державою та приватними інвесторами. Після завершення бойових дій нас очікує тривалий процес відбудови житлового фонду, об’єктів соціального призначення, транспортної та енергетичної інфраструктури, промисловості тощо, що вимагатиме значних фінансових ресурсів.На наше переконання, відбудова має стати новим шансом для розбудови енергоефективної, «зеленої» України, в процесі якої чинні інвестори в ВДЕ сектор України будуть грати важливу роль каталізатору залучення необхідного фінансування», — йдеться у листі.

Повний текст листа: https://cutt.ly/bFQfi4H

Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА), Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА), Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ) звернулись до Міністра енергетики, Голови НКРЕКП та Директора ДП "Гарантований покупець" щодо встановлення розміру мінімальної оплати виробникам ВДЕ за зеленим тарифом. 

Асоціації у своєму листі попросили при встановленні нового порядку розподілення коштів ДП «Гарантований покупець» між Виробниками з ВДЕ, ДП НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ «НЕК «Укренерго» врахувати інтереси Виробників з ВДЕ та передбачити:

- ДП «Гарантований покупець» забезпечити оплату на рівні не менше ніж 20% вартості відпущеної електричної енергії по «зеленому» тарифу Виробникам з ВДЕ. При цьому наявність заборгованості Виробників з ВДЕ за відшкодування вартості врегулювання небалансу гарантованого покупця не має враховуватися при забезпеченні рівня розрахунку у 20%.
- НЕК «Укренерго» не нараховувати плату за невідповідність Виробникам з ВДЕ при наданні послуги зі зменшення навантаження. Таке рішення вже прийнято відносно постачальників послуг з балансування (ППБ) та постачальників допоміжних послуг (ПДП). 

Пропонований предстаниками галузі рівень виплат був підкріплений відповідними розрахунками операційних витрат станцій ВДЕ. 

Повний текст листа: https://cutt.ly/JFQQ1kT 

 

 IMG 7392

 

IMG 7393

IMG 7394

IMG 7395


 Меморандум1

Меморандум2

Меморандум3

Меморандум4

Меморандум5

Меморандум6