Українська асоціація відновлюваної енергетики, Європейсько-Українське Енергетичне Агентство та Українська Вітроенергетична Асоціація звернулися до прем'єр-міністра України, Міністра енергетики та голови НКРЕКП з проханням внести зміни в Наказ Міністерства енергетики України від 28.03.2022№140, якими скасувати підпункт 1.1.6 пункту 1.1 Наказу №140 (в частині спрямування коштів на ДП «НАЕК «Енергоатом» та НЕК «Укренерго») та зобов’язати ДП «Гарантований покупець» спрямувати всі кошті, що наявні на поточному рахунку та надходять від продажу електричної енергії, виробленої з ВДЕ, на розрахунки з виробниками ВДЕ.

Представники галузевих асоціацій зазначають, що попри надскладну ситуацію, що склалась у поточному часі вкраїні, підприємства сфери ВДЕ продовжують виконувати свої зобов’язання по сплаті всіх належних податків та обов’язкових платежів до державного та місцевих бюджетів, сплачують заробітну плату працівникам, фінансово підтримують Збройні сили України, забезпечують місцеві сили Територіальної Оборони. Акціонери та працівники ВДЕ підприємств беруть активну участь у волонтерських ініціативах в усіх регіонах України.

?«Однак, 28.03.2022 Міністерство енергетики України схвалило Наказ №140, яким зобов'язало ДП «Гарантований покупець» на період дії воєнного стану в Україні спрямовувати 2 кошти, що наявні на поточному рахунку та надходять від продажу електричної енергії, виробленої з ВДЕ, на розрахунки з виробниками з ВДЕ зокрема, на рівні 15% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік, — для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та 16% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік, — для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії вітру.

При цьому, виробники з ВДЕ, зокрема ті, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та з енергії вітру, об’єкти яких не були пошкоджені залишалися в роботі, протягом березня 2022 р. зазнали обмежень потужності з боку НЕК«Укренерго» до 50% від загального місячного відпуску, що також вплинуло на фінансовий стан таких об’єктів. Тобто виробники не відпустили до 50% планового обсягу електричної енергії, за які не отримають навіть 15-16% оплати відповідно до Наказу №140 від 28.03.2022.

Ми дуже сподіваємось на Ваше розуміння важливості утримання поточного потенціалу відновлюваної енергетики України для майбутнього та збереження довіри між державою та приватними інвесторами. Після завершення бойових дій нас очікує тривалий процес відбудови житлового фонду, об’єктів соціального призначення, транспортної та енергетичної інфраструктури, промисловості тощо, що вимагатиме значних фінансових ресурсів.На наше переконання, відбудова має стати новим шансом для розбудови енергоефективної, «зеленої» України, в процесі якої чинні інвестори в ВДЕ сектор України будуть грати важливу роль каталізатору залучення необхідного фінансування», — йдеться у листі.

Повний текст листа: https://cutt.ly/bFQfi4H