Глобальний перехід на 100% відновлюваної генерації вже не "довгострокова перспектива", а відбувається прямо зараз - переконує звіт, підготовлений експертами Лаппеенрантського Технологічного Університету Фінляндії та Energy Watch Group.

2015 рік став особливим для відновлюваної енергетики, приріст потужності - надзвичайний, хоча деякі виклики все ще залишаються актуальними. Загальна встановлена потужність за результатами 2015 року становить 785 ГВт (не включаючи гідроенергетику) і 1849 ГВт (гідро- в т.ч.). Чисті інвестиції у сектор нараховують $286 млрд. Детальна інформація - у доповіді РЕН21 Глобальний Статус 2016.

Глобальна дорожня карта Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики IRENA пропонує сценарії переходу на відновлювану енергетику в 40 країнах, на які припадає близько 80% світового споживання енергії. Подвоєння частки ВДЕ у світовому енергетичному балансі до 2030 року є не тільки можливим, але і економічно доцільним: дешевше, ніж не робити цього. Економія значно перевищує витрати: створюються робочі місця, стимулюється економічне зростання і рятуються мільйони життів щорічно за рахунок зменшення забруднення повітря.

 

Ринки електроенергії трансформуються, оскільки прагнення до низьковуглецевої енергетики сприяє зростанню інвестицій у відновлювані джерела енергії та інші нові технології. Нова доповідь МЕА пропонує інструкцію для урядів, регулюючих органів, генеруючих компаній та інвесторів щодо переходу до низьковуглецевої генерації. 

Неофіційний переклад українською мовою ipdf

За останнє десятиліття (2004 - 2014) спостерігалося стійке зростання попиту на енергію, вироблену з відновлюваних джерел. У той час як у 2004 році з ВДЕ вироблялося 57,7 ЕДж енергії на рік, до 2013 року загальний обсяг такої енергії збільшився до 76 EДж (приріст на рівні 30%). Докладно про динаміку розвитку відновлюваної енергетики у світі - у доповіді агентства Renewable Energy Policy Network for the 21st Century "10 років відновлюваної енергетики".

Віддаючи належне перспективам відновлюваної енергетики з точки зору нівелювання негативних наслідків зміни клімату та підвищення енергетичної безпеки, доповідь МЕА закликає уряди знизити рівень невизначеності політики у сфері стимулювання виробництва електроенергії з ВДЕ, яка унеможливлює розвиток сектору.

З висновками доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Неофіційний переклад українською мовою ipdf

За інформацією Міжнародного Агентства з відновлюваної енергетики (IRENA), викладеній у доповіді "Епоха відновлюваної енергетики", сукупна встановлена потужність об'єктів ВЕ у світі за результатами 2014 року становить 1 828 ГВт у порівнянні з близько 1500 ГВт газових електростанцій та 1880 ГВт вугільної генерації. Більшість такої енергії вироблено гідроелектростанціями (1,172 ГВт), на другому місці - ВЕС (370 ГВт), на третьому - СЕС (175 ГВт). Очікується, що частка відновлюваних джерел енергії за показником річного виробництва збільшиться з 3% у 2014 році до 20% у 2030 році, зокрема за рахунок сонячної та вітрової генерації. Такий розвиток матиме неабиякий вплив на принципи функціонування, управління, фінансування та регулювання енергетичних систем.

Зі звітом можна ознайомитись тут.

EY у своєму звіті "Renewable energy country attractiveness index. March 2015" представила рейтинг 40 країн світу за ступенем їх привабливості для інвестицій у відновлювану енергетику та наявності можливостей використання поновлюваних джерел енергії.

У рейтингу беруть участь 40 країн світу: Австралія, Австрія, Бельгія, Бразилія, Канада, Чилі, Китай, Данія, Єгипет, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Індія, Індонезія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Кенія, Мексика, Марокко , Нідерланди, Норвегія, Перу, Філіппіни, Польща, Португалія, Румунія, Росія, Саудівська Аравія, ПАР, Південна Корея, Іспанія, Швеція, Тайвань, Таїланд, Туреччина, Великобританія і США.

Детальний звіт можна переглянути тут

Згідно з оглядом світового ринку відновлюваної енергетики - 2015, підготовленим REN21, у 2014 році сектор відновлюваної енергетики продемонстрував зростання за показниками сукупної встановленої потужності та обсягу виробленої електроенергії. Інвестиції у сектор ВДЕ-генерації перевищили обсяг відповідних капіталовкладень у традиційну енергетику.

Зростає і розуміння надзвичайної важливості відновлюваної енергетики не лише в контексті кліматичних змін, але і як вікна нових економічних можливостей для енергозабезпечення мільярдів людей, які все ще не мають доступу до сучасних послуг з енергозабезпечення. 

З повною версією доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Міжнародне агентство з відновлюваної енергетики (IRENA) представило ґрунтовну підбірку статистичної інформації щодо встановленої потужності об'єктів відновлюваної енергетики. Перший випуск доповіді містить інформацію за 2000-2014 рр.

Завантажити ключові діаграми можна тут.

Міжнародне агентство з відновлюваної енергетики (IRENA) - міжурядова організація, яка підтримує країни в процесі переходу до сталої енрегетики, виступає платформою для міжнародного співробітництва, центром концентрації досвіду та вдосконалення політики, технології, фінансових аспектів розвитку віднолюваної енергетики. IRENA поширює ідеї раціонального використання всіх форм відновлюваної енергії, включаючи біоенергетику, геотермальну, океанічну, сонячну та вітрову енергію в контексті сталого розвитку, доступності енергоресурсів, економічного зростання на тлі низьковуглецевого виробництва.

Завантажте огляд перспектив розвитку відновлюваної енеретики в Україні українською.

Частка відновлюваної енергетики в світі має всі шанси сягнути позначки у 36% до 2030 року за рахунок технологій, наявних на сьогодні, а також враховуючи ініціативи з підвищення енергоефективності та покращення доступу до енергоресурсів. Аби вийти за межі цього прогнозу, мають статися якісні зміни, особливо враховуючи моральне старіння та фізичний знос об'єктів традиційної генерації, технологічні прориви та соціальні зміни, пов'язані зі звичками споживачів. Доповідь, підготовлена Міжнародним агентством з відновлюваної енергетики (IRENA) із залученням експертів з усього світу, пропонує глобальну дорожню карту, націлену на подвоєння частки ВДЕ в енергетичному балансі. 

Доповідь передбачає огляд сектора застосування ВДЕ за 5 напрямами:

  1. Способи подвоїти частку відновлюваної енергетики у глобальному енергетичному балансі на основі національних планів з ВДЕ 26 країн, розглянутих у Дорожній карті.
  2. Соціально-економічні наслідки зростання частки відновлюваної енергетики.
  3. Поточна ситуація із застосуванням ВДЕ на міжнародних енергетичних ринках енергогенерації, надання послуг з опалення та кінцевого використання (споживання).
  4. Пропозиції щодо вдосконалення національної політики з регулювання енергетики.
  5. Можливості для міжурядового співробітництва у секторі відновлюваної енергетики.

Завантажте Дорожню карту з відновлюваних джерел енергії 2030 Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA)