Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА), Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА), Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ) звернулись до Міністра енергетики, Голови НКРЕКП та Директора ДП "Гарантований покупець" щодо встановлення розміру мінімальної оплати виробникам ВДЕ за зеленим тарифом. 

Асоціації у своєму листі попросили при встановленні нового порядку розподілення коштів ДП «Гарантований покупець» між Виробниками з ВДЕ, ДП НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ «НЕК «Укренерго» врахувати інтереси Виробників з ВДЕ та передбачити:

- ДП «Гарантований покупець» забезпечити оплату на рівні не менше ніж 20% вартості відпущеної електричної енергії по «зеленому» тарифу Виробникам з ВДЕ. При цьому наявність заборгованості Виробників з ВДЕ за відшкодування вартості врегулювання небалансу гарантованого покупця не має враховуватися при забезпеченні рівня розрахунку у 20%.
- НЕК «Укренерго» не нараховувати плату за невідповідність Виробникам з ВДЕ при наданні послуги зі зменшення навантаження. Таке рішення вже прийнято відносно постачальників послуг з балансування (ППБ) та постачальників допоміжних послуг (ПДП). 

Пропонований предстаниками галузі рівень виплат був підкріплений відповідними розрахунками операційних витрат станцій ВДЕ. 

Повний текст листа: https://cutt.ly/JFQQ1kT