Виробництво і споживання 

Виробництво електроенергії в липні 2020 року зросло у порівнянні з червнем 2020 року на 6,7% і склало 11,2 млн МВт*год. Споживання електроенергії збільшилось на 6,9% і склало 10,9 млн МВт*год проти 10,2 млн МВт*год у червні. Споживання ГЕС та ГАЕС на балансування - 0,176 млн МВт*год. 

загальна струк вироб липень

 

споживання липень

Виробництво електроенергії з відновлюваних джерел 

Частка виробництва електроенергії з відновлюваних джерел у липні 2020 року склала 8% з врахуванням ГЕС і ГАЕС роботи на балансування, або 0,88 млн МВт*год. Найбільше електроенергії з відновлюваних джерел було вироблено в третій декаді липня -  0,32 млн МВт*год. З 7 по 19 липня спостерігалось зниження споживання.

 

частка вде у вироб липень

Виробництво електроенергії за видами генерації 

В липні зросло виробництво електроенергії на АЕС - 52% в структурі загального виробництва проти 47,9% у червні. Виробництво на ТЕС впало на 4,6% - до 26% в липні проти 30,6% в червні 2020. На ТЕЦ було вироблено 9% електроенергії, ГЕС та ГАЕС - 7%, ВДЕ - 8%

Структура виробництва липень

Вироб за генераціями

 

Розрахунки домогосподарств за комунальні послуги

Рівень заборгованості серед домогосподарств за комунальні послуги на початок липня склав 58 млрд грн. Загальний борг
громадян за житлово-комунальні послуги скоротився в червні на 1,8 млрд грн, або на 2,9%.

Борг громадян за розподіл і постачання електроенергії з початку червня - у 5,8 млрд грн скоротився на початок липня на 4,7% до 5,5 млрд грн. Найбільше за електроенергію заборгували домогосподарства Києва та області, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Одеської та Харківської областей. 

заборг домог е е липень

заборг домог липень

Представники Української асоціації відновлюваної енергетики сьогодні, 14 травня, взяли участь у зустрічі в Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та т.в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець із інвесторами у ВДЕ

На зустрічі Урядом було презентовано проект Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні.

В процесі обговорення вдалося дійти згоди по багатьом положенням меморандуму між Урядом та інвесторами у ВДЕ. Робота над фінальною версію меморандуму триває.

«У нас вийшла достатньо конструктивна зустріч з представниками влади. Нарешті, це було схоже на перемовини, які дійсно направлені на пошук компромісу. Разом з тим, необхідно більше часу на опрацювання основних положень меморандуму сторонами, щоб сформувати узгоджену консолідовану позицію від галузі відновлюваної енергетики,» - зазначив Голова УАВЕ Олександр Козакевич.