Ідеї розвитку чистої енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) на сьогодні впроваджуються у всіх розвинутих країнах планети. Світ зростаючими темпами переходить від ТЕС та АЕС до станцій, що працюють на енергії сонця, води та вітру.
Прикордонне Закарпаття, що межує з 4 країнами ЄС, завжди тяжіло до новаторства західних сусідів. Саме тому, область славиться й цікавими проектами у галузі альтернативної енергетики. Та наймасштабнішим проектом у цій галузі стало будівництво сонячної електростанції СЕ-3, яка розташована між містами Ужгород та Чоп, у селі Тийглаш.
Як розповідають у групі енергетичних компаній «РЕНЕР», ця станція розміщується на площі у 35 га та, завдяки потужності у 21,5 МВт, вироблятиме понад 25 млн кВт.год в рік:
«Наразі завершено 8-му чергу (усього – 10, - ред.) будівництва об’єкту і вже сьогодні тут встановлено понад 67 тис. сонячних панелей, які забезпечують потужність у 21,14 МВт. В загальному ж тут буде встановлено понад 79 тис. сонячних панелей, на яких під дією сонячного світла вироблятиметься екологічно чиста електрична енергія», - розповідає Сергій Ковач, Генеральний директор групи «РЕНЕР».
До слова, досі найбільшою сонячною електростанцією у Західній Україні була Ірлявська сонячна електростанція цієї ж компанії, що розміщена неподалік смт Середнього (Ужгородський район) та має встановлену потужність майже 10 МВт (41562 модулів).
За словами забудовників завершать будівництво станції СЕ-3 на початку наступного року. Та вже сьогодні вона виглядає вражаюче.
Джерело: Новини Закарпаття