01.02.2017 УАВЕ звернулася до регулятора щодо надання інформації для обґрунтування затверджених НКРЕКП величин питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік.

Встановлені 31.01.2017 року  Національною комісією, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг  величини питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік призведе до значного підвищення вартості підключення як нових генеруючих потужностей, так й будь-якого споживача, який планує приєднатися до електричних мереж.

Дане рішення вже викликало бурхливу негативну реакцію громадськості та бізнесу. Зокрема, багато дискусій ведеться навколо доцільності використання показника відновлювальної вартості (Взаміщення) у формулі розрахунку ставки нестандартного приєднання та його обґрунтованості. Представники НКРЕКП неодноразово публічно заявляли про створення прозорого механізму приєднання до електричних мереж. Проте методологія розрахунку саме показника Взаміщення не була оприлюднена, через що викликала підозри в її правильності. У зв’язку з цим, УАВЕ звернулося до НКРЕКП з проханням надати наступну інформацію:

1) розрахунок Взаміщення по обленерго, який здійснювало ТОВ «Ернст енд Янг» та «Делойт і Туш»;

2) обгрунтованість неврахування аналогічних показників низки інших обленерго.

Запит УАВЕ можна переглянути тут