ПРЕС-РЕЛІЗ

В Україні запровадять тендерний механізм для стимулювання відновлюваної енергетики

До кінця року буде прийнято законопроект, який створить нові правила підтримки зеленої енергетики, які оптимізують діючу модель стимулювання розвитку сектору. Про це заявили депутати Верховної ради України під час прес-конференції про нову систему підтримки відновлюваної енергетики.

Народні обранці висловили занепокоєння щодо майбутнього розвитку галузі відновлюваної енергетики через високий «зелений» тариф та зменшення інвестиційної привабливості ринку з 2020 року за умови незмінності системи державної підтримки.

«Ми не маємо морального права допустити зеленого енергетичного дефолту в Україні, тому нам необхідно якомога швидше оптимізувати діючу модель стимулювання відновлюваної енергетики» - заявив Олександр Домбровський , в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Українська асоціація відновлюваної енергетики підтримує позицію народних депутатів, що український ринок відновлюваної енергетики потребує еволюційних змін для стабільного розвитку галузі. Впровадження обов’язкового тендерного механізму для сонячних електростанцій більше 10 МВт та вітрових – більше 20 МВт, буде сприяти збалансуванню енергосистеми та створення конкурентних умов. Слід відзначити, що поділ лотів по 1 МВт дозволить інвесторам реалізовувати без обмежень проекти будь-якої потужності. Також важливо, що нові правила не будуть застосовувати до вже існуючих об’єктів.

Презентований законопроект №8449 від 07.06.2018 р. депутати планують прийняти до кінця року. Це дозволить запустити новий механізм з 2020 року. Для проектів, які знаходяться на даний момент на значній стадії девелопменту, за умови надання підтверджувальних документів, передбачається можливість підписання попереднього договору до 01.07.2019 року на діючих умовах.

Також народний депутат Лев Підлісецький та голова Офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів заявили, що запропонована у законопроекті можливість підписання договору на 20 років, дасть змогу забезпечити сталий розвиток галузі після закінчення дії зеленого тарифу. В іншому випадку, після 2020 року сектор втратить інвестиційну привабливість, так як залучити фінансування на нові проекту буде складно.

«Зміна механізму стимулювання відновлюваної енергетики в Україні неминуча. В інтересах відповідального бізнесу та тих, хто вболіває за розвиток зеленої енергетики , щоб дані процеси відбулися якомога швидше. Ініціатива народних депутатів щодо запровадження аукціонів є дуже своєчасна та необхідна» , - вважає голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олексій Оржель.

Нагадаємо, що учасники Української асоціації відновлюваної енергетики вислови свою позицію щодо запровадження тендерного механізму в Україні. З нею можна ознайомитися за посиланням http://uare.com.ua/novyny/628-ofitsijna-pozitsiya-uave-shchodo-vprovadzhennya-tendernikh-mekhanizmiv-stimulyuvannya-vde-novyny.html

Для довідки: Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ) – найбільше об’єднання виробників електричної енергії з відновлюваних джерел на сьогоднішній день. До складу УАВЕ зараз входить більше 50 діючих ліцензіатів, а загальна потужність введених об’єктів становить близько 600 МВт.